Credit Photo: Tulcea Noastra
Casă în flăcări la Jijila
În jurul orei 22:00, salvatorii Secției de pompieri Măcin au fost solicitați să intervină pentru limitarea efectelor unui incendiu care se manifestă la o casă din localitatea Jijila.
Incendiul a fost anunțat de către proprietar, prin intermediul numărului unic pentru apeluri de urgență 112.
Focul a fost observat în timp util iar pagubele au putut fi limitate. A fost afectată o suprafață de aproximativ 70 de metri pătrați de acoperiș și planșeu. Au fost afectate trei încăperi , dar toate bunurile au fost evacuate, iar o cameră a fost salvat[salvată.
Incendiul a fost lichidat în aproximativ 30 de minute din momentul solicitării. Cauză probabilă producerii incendiului este coșul de fum neizolat termic corespunzător față de materialele combustibile din jur. S-a intervenit cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și 14 pompieri.
Biroul de presă ISU Tulcea
Articolul Casă în flăcări la Jijila apare prima dată în Tulcea noastra.